Verze k vytitn

Strakatý Stadec - hudební a taneční výlet do světa bez žánrových omezení!

Autor: Zdeněk Potočník <info(at)i-kultura.cz>, Téma: tiskové zprávy, Vydáno dne: 22. 02. 2012

V multikulturním centru Stadec v Brně bude 14. březen věnován akci na podporu nezávislé a alternativní kultury, zdravému přístupu k domácím mazlíčkům. Akci pořádá o.s. Strakatý svět, výtěžek bude věnován na soukromé útulky a depozita. V rámci této akce proběhne osvětová beseda s veterinářem o výživě, charitativní bazar a vystoupení etno a Word žánrů.

Přednáška Kočky a psi reklamě nerozumějí je věnována prevenci onemocnění, kterým lze správnou péčí poměrně snadno předejít. Cílem osvětové charitativní akce je vysvětlit laickým milovníkům koček a psů, že granule se nekupují barevné jako pastelky, poradíme jim jak se zorientovat v údajích o složení krmiva.

Večerní koncert přinese spoustu cizokrajných rytmů a pozitivní energie – vystoupí kapely, známé mícháním vlivů i žánrů do svérázné a charismatické fúze – Propagnja a Kumbalu, předkapelou bude velmi nadějná formace ska – grunge Bezestopy.

Tradičním účastníkem akcí Strakatého světa je skupina orientálních tanečnic Al Fayyum Dancers, která předvádí show tradičních orientálních tanců i moderního Bollywoodu, jejichž vystoupení v kostýmech a s náročnými rekvizitami patří vždy k velmi úspěšným.


Po celou dobu bude ve vestibulu Stadecu otevřen charitativní bazar,  složený z darů dobrovolníků.

Dagmar Kneslová, předsedkyně sdružení, k akci uvádí: „ Po dlouhém a trochu beznadějném snažení jsme získali sponzora našich akcí, firmu Avet. Pro naši činnost je otázka pokrytí alespoň základních nákladů v podstatě otázkou existenční, proto jsme rádi, že díky této podpoře můžeme pokračovat. Obrovský obdiv patří spoustě vystupujících, kteří věnují čas, energii, svoje umění a přízeň publika pro charitativní účel. Děkujeme i všem podporovatelům a pomocníkům s organizací, zejména o.s. Stadec, které se k nám zachovalo rovněž velmi vstřícně. “

Strakatý svět o.s. je občanské sdružení, které pořádá benefice, kulturní a didaktické pořady se zaměřením na podporu alternativní kultury, environmentálních otázek a péči o opuštěná zvířata. www.strakatysvet.webnode.cz.