i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost
Divadlo Literatura Názory & společnost Redakce, kontakty RSS kanál Skutečná liga
Doporučujeme články

Recenze nové desky KoRn
III – Remember Who You AreRecenze třetího dílu Twilight
Sága pokračuje...


Deaf 99 - PO NA SHI MU
autor: Veronika Kovalová | vydáno dne 10. 01. 2008


Ostravská hardcorová banda Deaf 99 už působí na české scéně od roku 2000. Muzikanti už jsou to ostřílení a PO NA SHI MU je jejich třetím hudebním počinem v řadě. Otázkou zůstává, zda bude nové album lepší než ty předchozí nebo alespoň minimálně stejně dobré.


Zvuk celé desky je na českou scénu velmi dobrý. Kytary jsou plošné, akorát občas bych si představovala hutnější zvuk přechodů u bicích, ale to je věc vkusu. Deska PO NA SHI MU obsahuje 8 věcí, ale opravdu zajímavé mi přišly asi tři z nich, přičemž určitě kompozičně nejzajímavější je Zběsilost.

Nejlepší věcí z nového alba Deaf 99 je pro mě song Oči jako vrata. Celkem vtipný text je výborně podtržený zpěvným refrénem a věřím tomu, že se stane koncertní hitovkou. Jako třetí povedený track bych zmínila Mělký hrob, ale bohužel musím konstatovat, že víc zajímavých pasáží pro mé uši deska neobsahuje.

deaf99

Když srovnám PO NA SHI MU se starší tvorbou této ostravské bandy, tak je mi po ní smutno. Doufám že se k ní kluci ještě vrátí. Každopádně doporučuju nejen křest nového céda, ale i ostatní kocerty Deaf 99 jako akce, na kterých by se nemělo chybět. Zakroužkovat v kalendáři a pořádně si jejich koncerty užít, bývá to kvalitní divočina.

60%

[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
přečteno 3118x | Informační e-mailVytisknout článek

Nejčtenější za posledních 60 dnů

Za poslední měsíc nebyl vložen žádný článek!

Novinky
Stříbrný medvěd pro Polanskiho
vloženo 27.02.2010

Stříbrného medvěda na 60. ročníku filmového festivalu Berlinale získal v sobotu za nejlepší režii Roman Polanski za snímek The Ghost Writer, jenž podle předpovědí patřil mezi favority soutěže. Nejnovější snímek oscarového režiséra měl na Berlinale světovou premiéru, které se však jeho tvůrce nemohl zúčastnit kvůli domácímu vězení ve Švýcarsku, kde čeká na rozhodnutí o vydání do USA kvůli sexuálnímu deliktu ze 70. let. Z domácího vězení snímek i dokončoval. Získané ocenění je pro něj profesní satisfakce i gesto podpory. Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. V České republice bude mít film The Ghost Writer premiéru 10.6.201.
Kalendář akcí
Within Temptation
21. října 2011 - Praha, KC Vltavská
Vyhledat na i-Kultuře
Podpora
i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost

Vytvořilo grafické studio SYNAPSE5.COM © Všechna práva vyhrazena 2006-2017.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru i-Kultura.cz je bez písemného souhlasu majitele serveru zakázáno. verze 2.08 beta