i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost
Divadlo Literatura Názory & společnost Redakce, kontakty RSS kanál Skutečná liga
Doporučujeme články

Recenze nové desky KoRn
III – Remember Who You AreRecenze třetího dílu Twilight
Sága pokračuje...


Punkhart vs. N*S*O*S
autor: Tomáš Vágner | vydáno dne 29. 03. 2008


Společné cd těchto dvou čistě punkových grup, které vyšlo na konci roku 2007 se netají svojí přímočarostí a syrovým zvukem.


Dostalo se mi do ruky v měkkém plastovém obalu cosi, co připomíná cd. Titulní fotka dvou rozbitých ksichtů a několik stránek potištěných minipísmem. Vlkádám černý disk, na kterém nacházím pouze titulní dva názvy do přehrávače a pomalu se začínám bát, jak cd, které je po grafické stránce tak neambiciózní, může znít. Z jednoho z papírů, které jsem k němu obdržel jsem zjistil, že porce tracků je na půlky rozdělená mezi už docela zaběhlou tlupu Punkhart, která v posledních měsících stoupá vzhůru a dokonce nedávno objela severské turné a mladou kapelou N*S*O*S.

Hned od prvních vteřin se mi mé očekávání potvrzuje a z reproduktorů se na mě, podle zvuku i textů, řítí neotřelá směsice přímého punkového nářezu, který spíše než v kvalitě si libuje v cítění, které mu opravdu nechybí. Co se týče zvuku jde spíše než o vychytanou desku, kde slyšíte každé cinknutí naprosto zřetelně, spíše o výše zmíněnou směs, která se válí tak jak byla už jednou udělána a se kterou se očividně nikdo nemazlil. Z toho paradoxně těží méně zkušná kapela N*S*O*S, jejichž hudba je mnohem čitelnější a tak z ní ve výsledku nemáte bordel, jako v případě poslechu první půlky tohoto cd. Po poslechu celé desky se nemůžu zbavit pocitu, že mě její druhá půlka oslovila opravdu mnohem víc. Střízlivý pop punk v podání této mladé kapely zní docela líbivě a hlavně tak nějak opravdověji, než suchý, neinvenční a už tolik ohraný punk v podání Punkhart.

V současné době se to mladými punkovými kapelami u nás jen hemží, bohužel jen málokerá se opraostí od bezcílného řezání do nástrojů s cílem udělat pořádný randál. Z názvu tohoto cd je znát symbol souboje, který potvrzuje jeho obal. Pokud bych tedy měl určit konečný verdikt, která z kapel vyšla z tohoto boje jako vítěz, byly by to určitě N*S*O*S, jejichž hudba je mnohem příjemnější a taky je jaksi smysluplnější. Jsem zvědavý na další, doufám, že už tentokrát sólové a první plnohodnotné cd.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
přečteno 2065x | Informační e-mailVytisknout článek

Nejčtenější za posledních 60 dnů

Za poslední měsíc nebyl vložen žádný článek!

Novinky
Stříbrný medvěd pro Polanskiho
vloženo 27.02.2010

Stříbrného medvěda na 60. ročníku filmového festivalu Berlinale získal v sobotu za nejlepší režii Roman Polanski za snímek The Ghost Writer, jenž podle předpovědí patřil mezi favority soutěže. Nejnovější snímek oscarového režiséra měl na Berlinale světovou premiéru, které se však jeho tvůrce nemohl zúčastnit kvůli domácímu vězení ve Švýcarsku, kde čeká na rozhodnutí o vydání do USA kvůli sexuálnímu deliktu ze 70. let. Z domácího vězení snímek i dokončoval. Získané ocenění je pro něj profesní satisfakce i gesto podpory. Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. V České republice bude mít film The Ghost Writer premiéru 10.6.201.
Kalendář akcí
Within Temptation
21. října 2011 - Praha, KC Vltavská
Vyhledat na i-Kultuře
Podpora
i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost

Vytvořilo grafické studio SYNAPSE5.COM © Všechna práva vyhrazena 2006-2017.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru i-Kultura.cz je bez písemného souhlasu majitele serveru zakázáno. verze 2.08 beta