i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost
Divadlo Literatura Názory & společnost Redakce, kontakty RSS kanál Skutečná liga
Doporučujeme články

Recenze nové desky KoRn
III – Remember Who You AreRecenze třetího dílu Twilight
Sága pokračuje...


recenze Punk Floid – Tvůj boj
autor: Tomáš Vágner | vydáno dne 11. 05. 2008


Severomoravská banda patří podle médií i názorů fanoušků k české punkové špičce. Druhé regulérní cd s názvem Tvůj boj je výzvou k protestu, nebo ke smíření s tím, že: „…na piču to je…“ ?


Plnohodnotný naštvaný punk je to co čekám už z názvu a vzhledu cd. Hned na začátek se sám sebe ptám, jestli je tohle to, co se od současného punku čeká? No uvidím, jak se k tomuto dilematu postaví Punk Floid. Po několika odehraných minutách zjišuji, že postoj kapely je dost radikální a mému vkusu bohužel moc nejedí. Co naplat k ryzímu punku takový názor prostě sedí a tak jde vlastně s celkovou koncepcí desky a stává se její filosofií. Nakolik je procítěný je otázka další, ale téhle bandě to věřit jde.

Celá stopáž nemá ani 30 minut a je v podstatě jednolitá, ale přesto hezky svižná a tak stáhnete tohle cd najednou a ani vám to nepřijde. Na druhou stranu si ovšem ale nevšimnete žádné výjimečnosti, ani vychytávky, která by vás zaujala a kterou byste si potom vyhledali znovu se jí pokochali. Nejlepší písní je pro mě Tvůj boj, která má alespoň trochu rozdílné pasáže, které mi umožnili se v jejím průběhu orientovat o něco málo líp, než v podstatě slitém zbytku. Taky mi přišla nej asi i proto, že snad jako jediné nedisponuje sprostými slovy nejtvrdšího kalibru, ale má i docela tématický text. Textová stránka je u této desky dalším dilematem. Některé písně, i přes svou vulgárnost jsou na úrovni a třeba výše zmíněná Tvůj boj se i příjemně poslouchá, na druhou stranu například píseň ájééé, ze které jsem citoval v nadpise by si zasloužila vyškrtat snad úplně celé, protože se z ní nedozvíte nic víc, než..(viz. nadpis). Po hudební stránce se mi deska celkem líbí, protože mi tento typ sypavého punku sedí, ovšem, po chvíli jsem postrádal invenci, která mi při druhém poslechu přišla jako zásadní nedostatek, kvůli kterému si bohužel tohle cd už pustím asi jen velmi zřídka.

Punk Floid je kapela, která dává své punkové přesvědčení naplno najevo a tak je vlastně i jedno, jestli tohle cd pochválím, nebo ne, protože se jedná o věc životního stylu a tak stejně, jako dřív zůstává i dnes tento ryzí punk s jasným sdělením aktuální a velmi populární, což je dobře, minimálně pro něj, i pro nás, kteří máme rádi rozmanitost všech stylů a žánrů.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
přečteno 1967x | Informační e-mailVytisknout článek

Nejčtenější za posledních 60 dnů

Za poslední měsíc nebyl vložen žádný článek!

Novinky
Stříbrný medvěd pro Polanskiho
vloženo 27.02.2010

Stříbrného medvěda na 60. ročníku filmového festivalu Berlinale získal v sobotu za nejlepší režii Roman Polanski za snímek The Ghost Writer, jenž podle předpovědí patřil mezi favority soutěže. Nejnovější snímek oscarového režiséra měl na Berlinale světovou premiéru, které se však jeho tvůrce nemohl zúčastnit kvůli domácímu vězení ve Švýcarsku, kde čeká na rozhodnutí o vydání do USA kvůli sexuálnímu deliktu ze 70. let. Z domácího vězení snímek i dokončoval. Získané ocenění je pro něj profesní satisfakce i gesto podpory. Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. V České republice bude mít film The Ghost Writer premiéru 10.6.201.
Kalendář akcí
Within Temptation
21. října 2011 - Praha, KC Vltavská
Vyhledat na i-Kultuře
Podpora
i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost

Vytvořilo grafické studio SYNAPSE5.COM © Všechna práva vyhrazena 2006-2017.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru i-Kultura.cz je bez písemného souhlasu majitele serveru zakázáno. verze 2.08 beta