Používáním webu i-kultura.cz souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Zkuste se nám nejprve krátce představit, jak dlouho fungujete, kde je vaše domovská scéna, kám vás můžou fanoušci žánrově zařadit..

Jsme alternative-rocková kapela z Prahy složená ze tří Slováků a jednoho Čecha, která se snaží hrát to, co by chtěli její členové sami poslouchat. Vzhledem k tomu, že se nám líbí doslova každý hudební žánr, rádi kombinujeme prvky všech stylů. Přesto má ale naše muzika kořeny převážně v metalcoru, djentu, post-hardcoru nebo pop-punku.

Co považujete z hlediska vaší kapely jako váš dosavadní největší úspěch?

Pravděpodobně účast na Kanadském festivalu EnvolEtMacadam v Quebec City, kam jsme se v roce 2015 dostali díky vítězství v soutěži PlanetRox. Zahráli jsme si tam po boku velikánů jako Rise Against, Millencolin nebo Despised Icon.

Jak vlastně pracujete se svými fanoušky, dnes jsou hodně populární sociální sítě jako Facebook, Instagram, jak moc aktivní v této oblasti jste?

V současné době se snažíme přiblížit našim nejvěrnějším fanouškům skrze uzavřenou facebookovou skupinu „Pidgeonarmy“, kde sdílíme naše nápady, získáváme přímý a konkrétní feedback a také poskytujeme bonusový content jako například předpremiéry nových písní, live streamy z našich meetingů / zkoušek apod. Do skupiny se může po zodpovězení vstupní otázky přidat kdokoli.

A co merchandise, nabízíte kromě svých nahrávek také nějaké bonusy jako trika, odznaky, nebo nějaké další věcičky?

Samozřejmě, nejvíce frčí trika, konkrétně náš „baseball“ model. Kromě nich nabízíme k prodeji také buttony, CD nosiče s naším druhým albem „When The Hunter Becomes The Hunted“ a plátěné tašky. O grafiku merche se stará sám náš bubeník Adrian Janeček.

Co vlastně teď plánujete v nejbližších dnech nebo týdnech, blíží se nějaká zajímavá akce, koncert nebo vydání desky či klipu?

Momentálně vychází nový singl „Monalisa“ s videoklipem z 300 let starého domu umístěném uprostřed hřbitova kousek za Prahou. Dále aktuálně pracujeme na bookingu německých koncertů. Ty již proběhlé zatím dopadly nad očekávání.

Plánujete v létě účast na nějakých zajímavých festivalech?

Letos se nám podařilo dostat se na hlavní stage festivalu Rock For People. Velmi se těšíme na tuto exkluzivní příležitost.

Máte nějaké vzory nebo inspirace?

Nevím jestli máme uplně vzory, ale rozhodně máme spoustu inspirace a vlivů. Mezi hlavní patří určitě kapely a interpreti jako Periphery, Panic At The Disco!, Linkin Park, Avenged Sevenfold, Justin Timberlake, Maroon 5, ... no, je toho hodně ☺

A jaké jsou vaše ambice?

V současné době je našim cílem objet první evropské tour, resp. německé. Také se chceme časem dostat na evropské festivaly. Ale k dosažení těchto cílů vede ještě dlouhá cesta skrze spousty práce.

Jak se vám vůbec líbí československá hudební scéna?

Myslím si, že aktuálně se začíná tato scéna velmi radikálně vykrystalizovávat. Například kapely jako Skywalker, Donnie Darko, The Paranoid, Pilot Season odvádějí skvělou práci. Mezi česky / slovensky zpívajícími pak třeba Barbora Poláková, Katarzia, MC Gey, David Stypka a další.. Rozhodně stojí za to sledovat česko-slovenskou tvorbu.

Zkusíte nám trochu přiblížit, jak vlastně vznikají vaše písničky? Kdo je hlavní tvůrčí osobou v kapele, jak přistupujete k textům a celkové produkci vaší muziky?

Například poslední 4 singly vznikly během lednového experimentu v Divínském studiu Power Sound, kam jsme přijeli bez jakéhokoliv předem připraveného materiálu a všechen vznikl na místě v průběhu dvou zasněžených týdnů z našich spontánních nápadů. Texty pak dopisoval převážně náš zpěvák Martin Čupka, kde se začal více otevírat se svými vnitřními emočními pochody.

Děkujeme za rozhovor!

Přečteno: 4890x | Sdílet

Hodnocení: 0