Používáním webu i-kultura.cz souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Zkuste se nám nejprve krátce představit, jak dlouho fungujete, kde je vaše domovská scéna, kám vás můžou fanoušci žánrově zařadit..

Kapela Toxic People funguje přibližně 20 let, v současném složení (Býdža zpěv, Benji a Chosé kytara, Mayor basa a Pedro bicí) čtyři roky. Pocházíme ze severu Čech (Šluknovský výběžek) a i proto říkáme našemu stylu north-cross. Snažíme se v naší muzice míchat různé hudební styly, zakládáme si na nespoutané dynamické pódiové show, tvrdých kytarových riffech, mohutné base, rapovaném a hlavně melodickém zpěvu.

Co považujete z hlediska vaší kapely jako váš dosavadní největší úspěch?

Na největší úspěch stále čekáme (smích). Ale natočili jsme už 3 CD, to poslední vyšlo minulý rok pod názvem Nemáš dost. Natočili jsme 7 videoklipů, jeden z nich dokonce s režisérem Adamem Pavelkou, který točí klipy pro Daru Rolins nebo rapera Rytmuse. Hráli jsme na několika festivalech s návštěvností přes tisíc lidí (Cibula Fest na Slovensku, BasinFire Fest atd.). Náš klip na pecku Face to face se držel přes měsíc v hitparádě TV Rebel na druhém místě. Ale největší úspěch je, že nám fanoušci stále přibývají a začíná nás po republice znát více lidí.

Jak vlastně pracujete se svými fanoušky, dnes jsou hodně populární sociální sítě jako Facebook, Instagram, jak moc aktivní v této oblasti jste?

Facebook spravujeme celkem pravidelně, je to náš hlavní komunikační kanál s fanoušky. Libí se nám jejich zpětná vazba. Dáváme tam fotografie i videa z každého koncertu a žhavé novinky. Nedávno jsme vylepšili naše domovské webové stránky a kvůli tomu jsme se přihlásili i na Instagram, protože tato síť je přímo propojena s našimi webovkami.

A co merchandise, nabízíte kromě svých nahrávek také nějaké bonusy jako trika, odznaky, nebo nějaké další věcičky?

Na posledním našem CD jsme představili naše nové kapelní logo a to jseme dali na trička, která byla okamžitě vyprodaná. Je prostě cool! Chystáme se na další várku. K mání máme i samolepky a buttony.

Co vlastně teď plánujete v nejbližších dnech nebo týdnech, blíží se nějaká zajímavá akce, koncert nebo vydání desky či klipu?

Cédéčko jsme vydali nedávno, nyní ho tedy propagujeme. Před měsícem jsme natočili na pecku Kouzelná školka klip, který se odehrával v hororové místnosti jedné z únikových her. Hraje nám tam zrzavá Gabriela a my tam jsem jako zombíci. Mrkněte na youtube, možná se budete bát. Určitě ještě do konce léta vyjedeme s novým klipem. Nyní se už ale soustředíme na koncertní sezonu, čekají nás zajímavé akce. A nyní dokončujeme jednu super pecku, s kterou se hned od začátku sezony chceme prezentovat na pódiích.

Plánujete v létě účast na nějakých zajímavých festivalech?

Například již v květnu Útulek Fest na ústeckém hradě Střekov, pak například skvělý festival Teplice free Live (14.7.) a nesmíme zapomenout na náš Festival free Tibet, který letos budeme pořádat již po dvacáté! Uskuteční se symbolicky 20. října ve Varnsdorfu a zahrají tam Imodium, Fast Food Orchestra, Totální nasazení nebo Maniac.

Máte nějaké vzory nebo inspirace?

Určitě, dokonce každý člen kapely má své vzory někde úplně jinde (smích). I proto často do naší hudby proniknou různé vlivy. Například náš kytarista Benji miluje hard rock a kytarová sóla, vyrostl na Kiss. Zpěvák Býdža je vystudovaný učitel hudebky, zpívá ve sboru a poslouchá třeba Eltona Johna. Druhý kytarista Chosé zase čerpá z amerických Korn, bubeník Pedro z punkových Offspring.

A jaké jsou vaše ambice?

Hrát na velkých festivalech a vyprodávat kluby po republice na naší vlastní tour.

Jak se vám vůbec líbí česká hudební scéna?

Nám se líbí hudba Tomáše Hájíčka a jeho Krucipüsk. Jsou ze severu jako my a jednou jsme společně vyprodali i liberecký klub Bunkr. Pět set fanoušků vytvořilo tehdy skvělou atmosféru. Z mladých kapel se nám líbí John Wolfhooker nebo šílení Hentai Corporation.

Zkusíte nám trochu přiblížit, jak vlastně vznikají vaše písničky? Kdo je hlavní tvůrčí osobou v kapele, jak přistupujete k textům a celkové produkci vaší muziky?

Dřív převážně skládal hudbu kytarista Benji. Vždy s něčím přišel a pak mu to kapela předělala, že to už ani sám nepoznal (smích). Ale bylo to jeho dítě. V poslední době do toho více fušuje i druhý kytarista Chosé, který má zase moderní nápady, ale jsou v pomalejším tempu a hudba je zádumčivější (smích). Výsledná pecka je ale vždy dílo celé kapely. Texty většinou doslova „porodí“ zpěvák Býdža, sem tam mu do toho hodí nějakou hlášku basák Mayor (třeba pecka Vykoupej bábu).

Děkujeme za rozhovor!

Přečteno: 5380x | Sdílet

Hodnocení: 2.5