Používáním webu i-kultura.cz souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
Americká metalová kapela Slipknot vystoupí 11. června 2019 v pražské O2 areně. Do naší největší hokejové haly se vrátí po třech letech od svého zatím posledního tuzemského vyprodaného koncertu.

Všechno to začalo už koncem minulého století, konkrétně v roce 1995. V městečku Des Moines ve státě Iowa se dala dohromady partička lidí a společně založila skupinu s názvem Slipknot. Krátce poté se Slipknot etablovali jako projekt prezentující se směsí tajemné, agresivní a provokativní hudby moderní doby.

K dnešnímu dni byli nominováni na deset cen Grammy (a získali ji v roce 2006 za skladbu Before I Forget), dále jim bylo po celém světě uděleno 13 platinových a 44 zlatých desek. Fanouškovská základna Slipknot je stejně tak neochvějná jako všudypřítomná.

Poslední studiové album s komplikovaným názvem .5: The Gray Chapter si výborně vedlo v nejrůznějších hitparádových žebříčcích včetně Japonska, Austrálie, Ruska nebo Německa.

Slipknot se do Prahy vracejí po třech letech od vyprodaného koncertu v pražské O2 areně. Vstupenky v síti Ticketportal budou k dispozici v pátek 2. listopadu od 9 hodin. Pohybovat se budou v rozmezí od 1 090 do 1 690 korun.

 

Přečteno: 5470x | Sdílet

zdroj: idnes.cz

Hodnocení: 0