Používáním webu i-kultura.cz souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
Festival Rock Heart se po třech letech existence zařadil mezi nejvýznamnější velké letní festivaly rockové a metalové muziky v naší republice.

Od začátku láká diváky programem nabitým velkými zahraničními jmény i krásným prostředím areálu zámeckého parku v Moravském Krumlově.

Letošní čtvrtý ročník se uskuteční 15.-17. 8. a mezi hlavní taháky patří jména jako King Diamond a Apocalyptica.

Fanoušci očekávají hlavně příjezd zakladatele tzv. horror rocku King Diamonda. Ten je u nás návštěvou dosti vzácnou – zatím poslední jeho koncert u nás se konal před šesti lety. Do Moravského Krumlova přiveze svou show, která je spojením hudby a divadelní složky inspirované hororovými filmy.

Finská formace Apocalyptica se proslavila před dvaceti lety svým originálním pojetím metalu. Čtveřice cellistů se odhodlala k odvážnému počinu – využít svých nástrojů místo elektrických kytar a pustit se na pole tvrdé muziky. Vytvořili takřka svůj vlastní žánr a položili základy kariéry, kterou dnes představují milióny prodaných desek a vyprodané koncerty po celém světě.

V line-upu dále najdeme jména, jaká známe z předních evropských festivalů – Lacuna Coil, Infected Rain či Crematory. Z českých kapel vystoupí přední interpreti domácí rockové a metalové scény jako Škwor, Arakain s Lucií Bílou, Citron, Dymytry či Harlej. Těšit se můžete na mnoho dalších kapel.
 
Vstupenky jsou již v prodeji na rockheart.cz.

Přečteno: 1630x | Sdílet

zdroj: www.novinky.cz

Hodnocení: 0