Používáním webu i-kultura.cz souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
Série koncertů, které kladenská skupina Zrní odehraje v dubnu v Praze na netradičních místech, se jmenuje Černá hodinka a půl. Slibuje 'komorní atmosféru i přímý kontakt s kapelou'.

Kladenská folkrocková skupina Zrní loni vydala povedené album Jiskřící a absolvovala koncert s filharmoniky v pražském Foru Karlín. Nyní pro fanoušky chystá naopak sérii komorních vystoupení. 

Odehraje je v Praze na střeše Paláce Lucerna, v Jindřišské věži, v Café Neustadt, bitcoinové kavárně Paralelní Polis a Café Prostoru v Národní technické knihovně od 24. do 28. dubna pod názvem Černá hodinka a půl. Na koncert v Paralelní Polis, známé používáním kryptoměny bitcoin, se budou lístky prodávat právě v této měně. 

Kapelu na myšlenku přivedl nečekaný moment před koncertem v Bratislavě. "V klubu přestal už na zvukovce jít proud. Donutilo nás to improvizovat," říká zpěvák Jan Unger.

"Na poslední chvíli nás napadlo dotáhnout jednu zásuvku z nedalekýho fast foodu, abychom alespoň přizvučili zpěv, housle, kytaru a rozsvítili pár světel. V celém klubu se svítilo svíčkami a my hráli pod pódiem mezi lidma a bez elektronických podkladů, lidi s náma zpívali. Bylo to kouzelný, intimní a dobrodružný," dodává.

Muzikanti se druhý den shodli, že zažité si chtějí brzy zopakovat. "Inspirovat se touto nečekanou situací a odehrát tak letos část koncertů. Simulovaný black out. Tak vznikla Černá hodinka a půl," vysvětluje Unger. 

Zrní si pro sérii pěti vystoupení vybrali místa s maximální kapacitou 150 lidí, aby zachovali intimní ráz akce. Písně také pro akustické koncerty speciálně upravili.

Černá hodinka a půl v Praze

24. 4. Praha - Střecha Lucerny
25. 4.  Praha - Jindřišská věž
26. 4. Praha - Café Neustadt
27. 4. Praha - Paralelní Polis
28. 4. Praha - Café Prostoru (NTK)

Přečteno: 2760x | Sdílet

zdroj: www.aktualne.cz

Hodnocení: 0